Żyj eko-logicznie, zdrowo i bezpiecznie - podsumowanie projektu

28 kwietnia 2017 roku w murach Gimnazjum Gminnego nr 2 w Zaborzu odbyło się podsumowanie projektu: „Żyj Eko-logicznie, zdrowo i bezpiecznie” w ramach programu „Razem z GRUPĄ Kęty”. Przedsięwzięcie było realizowane od listopada 2016 do kwietnia 2017 roku.

Celem było podniesienie świadomości ekologicznej wśród młodzieży szkolnej i środowisk lokalnych, uwrażliwienie uczniów na problematykę związaną z segregacją śmieci, wdrożenie do twórczego i odpowiedzialnego myślenia.

W ramach tego projektu uczniowie realizowali różne zadania (np. wykonanie plakatu z surowców wtórnych, udział w teście: „Wszystko o wodzie”, udział w potyczkach sportowych, nakręcenie filmu: „Jak aktywnie i bezpiecznie spędzać wolny czas”). Działania te zostały połączone z obchodami Dnia Ziemi w czasie Tygodnia Ekologicznego (od 24 kwietnia do 28 kwietnia 2017 roku).

9 marca 2017 roku pracownik Urzędu Gminy Oświęcim p. Żelisława Noworyta przeprowadziła dla gimnazjalistów prelekcję dotyczącą smogu i zanieczyszczeń powietrza. Na gazetce codziennie wywieszane są informacje o stanie powietrza w województwie małopolskim.

Uczniowie klas, które najaktywniej włączyły się w projekt zostali nagrodzeni.