Dzień Otwarty pt. „W krainie zabawy i nauki”

Administrator GN   14 marca 2018   Możliwość komentowania Dzień Otwarty pt. „W krainie zabawy i nauki” została wyłączona

7 marca 2018 r. w Szkole Podstawowej im. KEN w Zaborzu zorganizowano Dzień Otwarty pt. „W krainie zabawy i nauki”. Miał on na celu prezentację dorobku szkoły, jak również przybliżenie naszej placówki potencjalnym uczniom i ich rodzicom.
W programie Dnia zaprezentowano bogatą ofertę, m.in.: inscenizację baśni „Kot w butach” w wykonaniu uczniów kl. Ib, występy wokalno-muzyczne uczniów, doświadczenia chemiczno-fizyczne, wystawy: zegarów słonecznych, skał i minerałów, zajęcia informatyczne, zagadki i rebusy literackie „Bajkowi bohaterowie”, spotkanie z historią „Uczta bogów” , quiz mitologiczny, warsztaty dla najmłodszych: kodowanie, szachy, programowanie robotów i wiele innych atrakcji. Przygotowane zajęcia, jak również zwiedzanie sal lekcyjnych cieszyły się dużym zainteresowaniem przybyłych.
W tym dniu naszą szkołę odwiedzili licznie przyszli uczniowie i ich rodzice. Gościliśmy również pana Alberta Bartosza – Wójta Gminy Oświęcim oraz jego zastępcę pana Bartłomieja Bąka, pana Piotra Śreniawskiego – Przewodniczącego Rady Gminy, panią Halinę Musiał – dyrektora CUW-u oraz pana Adama Nowotarskiego – Sołtysa Zaborza. Dzień Otwarty był również okazją do spotkania z Dyrekcją Szkoły, nauczycielami uczącymi poszczególnych przedmiotów, a także do pokazania Gościom panującego w szkole klimatu: życzliwości, otwartości i akceptacji.
Mamy nadzieję, iż główne założenia naszego przedsięwzięcia spełniły oczekiwania przybyłych i z wieloma z nich spotkamy się w nowym roku szkolnym. Zatem do zobaczenia we wrześniu.