Odnowa centrum wsi w Zaborzu - rozpoczęta

Uśmiechnięte buzie dzieci to najlepszy dowód na to, iż nowy plac zabaw przy Przedszkolu Samorządowym w Zaborzu przypadł najmłodszym do gustu. Kosztem 400 tys. zł dobiegł końca I etap prac w ramach programu „Odnowa Centrum Wsi”. Został on sfinansowany ze środków gminy Oświęcim i funduszy unijnych ...

Uśmiechnięte buzie dzieci to najlepszy dowód na to, iż nowy plac zabaw przy Przedszkolu Samorządowym w Zaborzu przypadł najmłodszym do gustu. Kosztem 400 tys. zł dobiegł końca I etap prac w ramach programu „Odnowa Centrum Wsi”. Został on sfinansowany ze środków gminy Oświęcim i funduszy unijnych.

Patrząc na piękny, usytuowany w cieniu wiekowych drzew plac zabaw, trudno się dziwić zachwytom najmłodszych. Na placu, do którego wiodą żwirowe alejki, dzieci do woli mogą poszaleć na huśtawkach, sprężynowym koniku i motorze, powspinać się na drabinkach, podciągnąć na drążku, skorzystać ze zjeżdżalni, zaglądnąć do fantazyjnego domku

Ponad 60 przedszkolaków ma do dyspozycji urządzenia przeniesione z innej części parku, wzbogacone o nowe elementy i gustowne ławeczki. W ramach I etapu inwestycji wymieniono także ogrodzenie.

Zadowolenia z efektów pracy nie kryli obecni na otwarciu placu w dniu 14 września przedstawiciele władz gminy, wśród nich Wójt Gminy Oświęcim Małgorzata Grzywa, Przewodniczący Rady Gminy Piotr Śreniawski, Radny i Sołtys Zaborza Adam Nowotarski.

Pani wójt podkreśliła, że plac będzie służył całej lokalnej społeczności, a w przyszłości tuż obok niego powstanie wielofunkcyjne boisko sportowe. Całość ma być objęta monitoringiem.

Ciepłe słowa w stronę decydentów i wykonawcy skierowała dyrektor tutejszego przedszkola Jolanta Zapała. Pięknie podziękowały także dzieci prezentując się w krótkim programie artystycznym. Pani wójt doceniła kunszt małych artystów częstując przedszkolaków słodyczami.