Zaborze - DNI PATRIOTYZMU pod patronatem Wójta Gminy Oświęcim

Święto Niepodległości w Gimnazjum Gminnym nr 2 w Zaborzu świętowano w patriotycznych nastrojach. Grono pedagogiczne postawiło na propagowanie wśród młodzieży nowoczesnego, radosnego patriotyzmu ...

Święto Niepodległości w Gimnazjum Gminnym nr 2 w Zaborzu świętowano w patriotycznych nastrojach. Grono pedagogiczne postawiło na propagowanie wśród młodzieży nowoczesnego, radosnego patriotyzmu.

Patriotyzm to nie tylko pamięć o wydarzeniach historycznych, świętach, czy rocznicach, ale postawa, którą wyrażamy w codziennej pracy, miłości do rodziny, ojczyzny, dbałości o język ojczysty oraz szacunek dla wartości i symboli narodowych – powiedziała Wójt Małgorzata Grzywa.

Duch patriotyzmu jak i pamięć o wydarzeniach sprzed lat dzięki, którym możemy żyć w wolnym kraju muszą być stale podtrzymywane – dodała Wójt.

W sobotę 10 listopada br. uczniowie  gimnazjum z dumą nosili przygotowane wcześniej biało-czerwone kotyliony. Z wielkim zainteresowaniem podziwiali wystawę poświęconą narodzinom Niepodległości, oglądali eksponaty z czasów I wojny światowej. Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych podczas uroczystej akademii było zwieńczeniem Dni Patriotyzmu, które miały miejsce w dniach 8-10 XI listopada. Działania te objęła swym Honorowym Patronatem Wójt Gminy Oświęcim.