Zaborze - Na zaborskiej łące wyrósł funkcjonalny plac zabaw

Przy ul. Jaworowej w Zaborzu powstał piękny i funkcjonalny plac zabaw. Sąsiaduje z istniejącym tu od dawna boiskiem do koszykówki i siatkówki, które - podobnie jak plac dla najmłodszych - został ogrodzony. Inwestycja została sfinansowana ze środków gminnych i funduszy unijnych. Ogółem plac kosztował nieco ponad 150 tys. zł ...

Przy ul. Jaworowej w Zaborzu powstał piękny i funkcjonalny plac zabaw. Sąsiaduje z istniejącym tu od dawna boiskiem do koszykówki i siatkówki, które - podobnie jak plac dla najmłodszych - został ogrodzony. Inwestycja została sfinansowana ze środków gminnych i funduszy unijnych. Ogółem plac kosztował nieco ponad 150 tys. zł.

Jeszcze kilka miesięcy temu w tym zakątku Zaborza był zapuszczony kawałek łąki. To się zmieniło, kiedy we wrześniu ruszyła budowa placu zabawa. A już 13 listopada, wszyscy wierzą że to dobry znak, nastąpił odbiór techniczny inwestycji. Prócz wykonawców i przedstawicieli wydziału inwestycji wzięli w nim udział Wójt Gminy Oświęcim Małgorzata Grzywa i Sołtys Zaborza Adam Nowotarski.

Dotychczas najmłodsi mogli korzystać jedynie ze zjeżdżalni i huśtawki posadowionych przy boisku. Tyle że stan techniczny obu urządzeń kwalifikował je do demontażu.

Teraz, dzięki funduszom gminnym i unijnym powstał nowoczesny plac zabaw. Stanęły na nim, wyposażone w niezbędne atesty, funkcjonalne urządzenia zabawowe dla młodszych i nieco starszych dzieci. Są urządzenia linarne, piaskownica, popularne sprężynowce, huśtawki. Wokół placu zamontowano ławeczki i pojemniki na śmieci.

Część urządzeń, a mianowicie dwie sztuki dwuosobowych huśtawek oraz karuzela zamontowano dzięki finansowemu wsparciu unijnemu w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju w zakresie małych projektów” objętego Programem Rozwoju Obszarów  Wiejskich na lata 2007-2013.

Co istotne, w ramach inwestycji wykonano również drenaż odsączający, dojścia z kostki brukowej, ogrodzenie całości placu zabaw oraz wysokie ogrodzenie – piłkochwyty – wokół boiska.