Zaborze - Z pasją zagrali w szkolnych jasełkach

Na początku nowego, 2013 roku nad gimnazjum w Zaborzu znów zabłysnęła najjaśniejsza z gwiazd. Było jak zwykle… niezwykle. Wieczór, zima, szopka betlejemska, kolędy i tańce. Jednym słowem szkolne jasełka, na które w sobotni wieczór 12 stycznia przybyły niezliczone tłumy.

Jasełka w Zaborzu mają już wieloletnią tradycję. Podobnie jak w poprzednich latach, także i podczas tegorocznych jasełek dopisali goście. Wśród nich wójt Małgorzata Grzywa, która przyjechała tu wprost z teatralnego przedstawienia w sąsiedniej Porębie. Obecni byli również przewodniczący rady gminy Piotr Śreniawski oraz ks. Marek Dąbek, proboszcz parafii pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Oświęcimiu.

Zebranych w sali gimnastycznej powitała dyrektor szkoły, Wiesława Pawłowska oddając głos wójt Małgorzacie Grzywa.

Uczniowie pod czujnym okiem swoich mistrzów zaprezentowali całą paletę nieprzeciętnych zdolności: muzycznych, tanecznych, aktorskich. Nie ma się co dziwić, wszak Gimnazjum Gminne nr 2 w Zaborzu to Szkoła Odkrywców Talentów.

Tegoroczne przedstawienie jasełek to dzieło Katarzyny Kobosko, Renaty Kaczmarczyk, Renaty Jasieniak. Niezwykłych przeżyć muzycznych dostarczył zespół, chór szkolny i soliści, którzy  zostali przygotowani przez nauczyciela Marka Michonia.

Z kolei taniec diablic, góralski i polonez to pomysł Małgorzaty Kapcińskiej, Marty Woźniak i Tomasza Borowczyka.

Kolejny już raz przeżyliśmy Cud Nocy Świętej. Czym młodzi aktorzy zaskoczą nas za rok?