Zaborze - Radosne chwile dla seniorów z Zaborza

Kilkudziesięciu seniorów z Zaborza wzięło udział w noworocznym spotkaniu zorganizowanym 8 stycznia w murach Gimnazjum Gminnego nr 2 im. KEN przez miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich. Dla starszych mieszkańców tego sołectwa zaśpiewali mali i duzi mieszkańcy Zaborza oraz Eliza Wietrzyńska z Sosnowca, jedna z uczestniczek telewizyjnej „Bitwy na głosy” z drużyny Ewy Farnej.

– Istniejemy bardzo krótko, bo niespełna rok – powiedziała w imieniu organizatorów, witając przybyłych gości Bożena Grabowska, przewodnicząca Koła Gospodyń Wiejskich w Zaborzu. – Jestem bardzo szczęśliwa, że przybyliście Państwo na tę uroczystość. Z okazji nowego roku życzymy Wam zdrowia, szczęścia, pomyślności.

Obecna na spotkaniu zastępca wójta Agata Wiśniowska życzyła seniorom w imieniu swoim, ale i wójt Małgorzaty Grzywy samych radosnych chwil, dużo zdrowia, ciepła, serdeczności. – Jesteście Państwo najlepszym drogowskazem dla młodego pokolenia. Kształtujecie ich osobowość i charakter – podkreśliła Agata Wiśniowska.

Zwracając się do przedszkolaków z Zaborza przygotowujących się do występu przed seniorami, zastępca wójta życzyła dzieciom, by były największym skarbem dla dziadków. – Takim skarbem, o którym przeczytacie w bajkach – dodała.

Po nagrodzonym burzą oklasków występie dzieci, głos zabrała dyrektor miejscowego przedszkola Jolanta Zapała. W kilku zdaniach przedstawiła bogatą ofertę placówki, na którą składa się m.in. edukacja artystyczna, wspomniała też o ambitnych planach na najbliższą przyszłość.

Potem na scenie krakowiaka żywiołowo zatańczyli młodzi zaborzanie z „Małego Holanu” pod kierunkiem Bożeny Bochaczyk. Podobnie jak poprzednicy, zbierając rzęsiste brawa za swój brawurowy występ.

Następnie głos zabrał pochodzący z Zaborza przewodniczący rady gminy Piotr Śreniawski. – Jest to niewątpliwie duże wydarzenie w Zaborzu, ponieważ niespełna rok temu zostało reaktywowane Koło Gospodyń Wiejskich w Zaborzu. Chwała tym paniom, że w tym czasie podjęły trud zorganizowania wielu spotkań. Wielkie brawa dla nich – powiedział Śreniawski. – Ukłony także dla zespołu „Holan” z Zaborza, który święci już nie tylko sukcesy krajowe. Słowa uznania należą się także dla miejscowego przedszkola.

Przybyłym na spotkanie z okazji nowego roku życzył wszystkiego co najlepsze.

I w końcu nadszedł czas na występ wspomnianego w ciepłych słowach przez przewodniczącego rady Zespołu Pieśni i Tańca „Holan”. W tym miejscu należałoby dodać, iż opiekę artystyczną nad „Holanem” sprawuje Alicja Zielińska – Złahoda, a kierownikiem zespołu jest Bożena Bochaczyk.

Po takiej dawce muzycznych doznań seniorzy mogli poczuć się w pełni usatysfakcjonowani, czemu zresztą dali wyraz gorąco oklaskując wszystkich artystów, którzy zaprezentowali się tego wyjątkowego wieczoru w gimnazjum w Zaborzu.