Zaborze - Wystrzałowo na 50-lecie Przedszkola w Zaborzu

Przedszkolu Samorządowemu w Zaborzu stuknęła „pięćdziesiątka”. Choć początki placówki sięgają 12 listopada 1962 roku, ze względu na zimową aurę, dyrekcja przedszkola postanowiła przenieść uroczystość z okazji półwiecza placówki na 22 maja 2013 r. Przedszkolaki przygotowały piękny program artystyczny, a za swój występ zebrały zasłużone oklaski i zostały obdarowane zabawkami i słodyczami ...

Przedszkolu Samorządowemu w Zaborzu stuknęła „pięćdziesiątka”. Choć początki placówki sięgają 12 listopada 1962 roku, ze względu na zimową aurę, dyrekcja przedszkola postanowiła przenieść uroczystość z okazji półwiecza placówki na 22 maja 2013 r.  Przedszkolaki przygotowały piękny program artystyczny, a za swój występ zebrały zasłużone oklaski i zostały obdarowane zabawkami i słodyczami od wójt Małgorzaty Grzywy.

Na jubileuszowy piknik przybyły zasłużone dla tego przedszkola osoby, a także spore grono absolwentów.

Założycielką przedszkola w Zaborzu była Czesława Knapik. Po niej stery objęła córka, Renata Knapik, która aż 27 lat była dyrektorem placówki. Od września zeszłego roku przedszkolem kieruje Jolanta Zapała.

Obecna pani dyrektor powitała gości i uroczyście rozpoczęła piknik wystrzałem balonów. W programie uroczystości znalazły się występy przedszkolaków z grupy teatralnej. Dzieci przedstawiły bajkę, zaśpiewały w języku angielskim, którego uczą się na co dzień w przedszkolu i zatańczyły krakowiaka.

– Przedszkole w Zaborzu wychowało wiele talentów i właśnie ci absolwenci mieli okazję zaprezentować się przed publicznością – mówi dyrektor Jolanta Zapała. – Marta Jarosz, wielokrotna zwyciężczyni konkursów piosenek, Mirek i Gosia Feldy, Wojtś Liwacz i Ania Sołtysik, którzy kontynuują swoją naukę w szkole muzycznej, Julka Grabowska, która zaśpiewała wraz z koleżanką i zagrała na gitarze – wylicza pani dyrektor.

Co ciekawe, także obecna pani dyrektor jest absolwentką przedszkola w Zaborzu. Jolanta Zapała wraz z młodzieżą i wszystkimi gośćmi zaśpiewała słynny przebój Maryli Rodowicz „Ale to już było”. Akustyk Mirosław Kramarczyk zagrał na skrzypcach zespołowi złożonemu z absolwentów przedszkola. Monika Hodur, pracownica przedszkola, także pokazała swój talent wokalny.

Pamiątką uroczystości jest jubileuszowa koszulka, którą obdarowano osoby zasłużone dla placówki.

Głównym punktem uroczystości był wspaniały tort w kształcie przedszkola. Ze znawstwem pokroiła go wójt Małgorzata Grzywa, której w tej czynności towarzyszyli Piotr Śreniawski, Przewodniczący Rady Gminy Oświęcim i dyrektor Zespołu Szkół i Przedszkoli - Krzysztof Szpara.

– Mamy nadzieję, że wkrótce przedszkole będzie tak kolorowe jak ten tort – wyraził nadzieję Piotr Śreniawski.

Podczas uroczystości przybyli goście mogli obejrzeć wystawę prac przedszkolaków wykonywanych podczas warsztatów plastycznych, wystawę fotograficzną, dokumentującą przeszłość i teraźniejszość placówki.

Koło Gospodyń Wiejskich w Zaborzu przygotowało wystawę prac mieszkańców wsi i zaprosiło na swojski smalec z ogórkiem i chlebkiem. W uroczystość mocno zaangażowali się rodzice przedszkolaków, przygotowując ciasta i obsługując wszystkich zaproszonych gości, za co pani dyrektor i personel serdecznie im dziękują.

– Dziękujemy również sponsorom, dzięki którym ta uroczystość mogła się odbyć: Hilton Foods, Maspeks, Gerog, Januszowi Rogalskiemu, Stanisławowi Krawczykowi, Janowi Sierancowi, Adamowi Nowotarskiemu, Zbigniewowi Żmudzie, Michałowi Dębowskiemu. Z całego serca dziękujemy im za wsparcie – podkreśliła Jolanta Zapała.