Brzezinka: przetarg na przebudowę Wierzbowej rozstrzygnięty

Przebudowa ulicy Wierzbowej w Brzezince potrwa do końca września i będzie kosztować ponad 1,1 mln zł. Inwestycja jest realizowana w ramach Oświęcimskiego Strategicznego Programu Rządowego z 80-procentowym dofinansowaniem z budżetu państwa.

Ulica Wierzbowa zostanie przebudowana na całej długości (ok. 350 m).  Powstanie kanalizacja sanitarna – rurociąg zostanie wpięty do wykonanej wcześniej studni przy skrzyżowaniu z ulicą Jakubowskiego. Zaprojektowane prace drogowe obejmują także skrzyżowanie z ulicą Brzozową.

Najkorzystniejsza złożona w przetargu oferta opiewająca na ponad 1,1 mln zł została wybrana 21 maja. W budżecie Gminy Oświęcim zabezpieczono 1,4 mln. To już kolejny w tym roku przetarg, który pozwala sporo zaoszczędzić w gminnej kasie. Jego wyniki świadczą zarazem o trudnej sytuacji, w jakiej znajdują się firmy działające w branży budowlanej.