Uczniowie Gimnazjum w Zaborzu kochają teatr

We wtorek i środę 15 i 16 listopada niemal stu uczniów z klas drugich i trzecich Gimnazjum Gminnego nr 2 w Zaborzu obejrzało wieczorny spektakl „Jesus Christ Superstar” w Teatrze Rozrywki w Chorzowie

Ta znana na całym świecie rock-opera opowiada o siedmiu ostatnich dniach życia Jezusa Chrystusa, a tytułowy bohater kreowany jest na pierwszego młodzieżowego idola w dziejach świata. Musical od ponad trzydziestu lat wystawiany jest z sukcesem na wszystkich scenach świata. Nie inaczej jest w Polsce. Znakomita rockowa muzyka autorstwa Andrew Lloyda Webera oraz fantastyczni polscy artyści, przede wszystkim Maciej Balcar (wokalista zespołu Dżem) w roli Jezusa i Janusz Radek jako Judasz sprawili, że dwugodzinną opowieść młodzież oglądała z zapartym tchem. Ogromne wrażenie zrobiła również doskonała scenografia i choreografia

 

w wykonaniu całego zespołu Teatru Rozrywki.

 

W tym roku szkolnym to już nasza druga wieczorna wizyta w  teatrze. W październiku obejrzeliśmy znakomitą  komedię „Mayday” w Teatrze Bagatela w Krakowie.

Warto wspomnieć, że od wielu już lat praktykujemy swoiste „wychowanie teatralne” odwiedzając okoliczne teatry : wspomniane już wcześniej Teatr Rozrywki w Chorzowie i Teatr Bagatela w Krakowie, ale także Teatr  Słowackiego  i Teatr Polski w Bielsku -Białej czy Teatr Muzyczny w Gliwicach. Uczestnictwo w wieczornych spektaklach wśród dorosłych daje niezapomniane przeżycia uczniom, spośród których wielu można już nazwać prawdziwymi teatromanami. Jak mówi Ania, jedna ze stałych bywalczyń:

 

Jeżdżąc do teatru rozwijam swoją wiedzę o sztuce i teatrze, poznaję z bliska świat kultury. Wśród dorosłych widzów czuję się inaczej, bardziej dojrzale niż na spektaklach przeznaczonych typowo dla szkół”

 

Wkrótce kolejne spektakle!

 

GALERIA