Spotkania z Tradycją - i teatrem

Spektakl Amatorskiego Ruchu Teatralnego będzie jedną z atrakcji Spotkań z Tradycją Świąteczną 11 grudnia w Domu Ludowym w Porębie Wielkiej. Trupa zawiązana przez mieszkanki Zaborza przygotowuje komedię przyprawioną refleksją i odrobiną zadumy, której bohaterki przenoszą się w czasie, żeby przypomnieć widzom, jak kiedyś wyglądało szykowanie Świąt.

Trwają ostatnie próby. Aktorki uzupełniają niedostatki warsztatu zaangażowaniem i pasją. Reżyseruje autorka scenariusza i zarazem animatorka ruchu, Bożena Grabowska. Przedstawienie w Porębie będzie krótszą wersją sztuki, której pełną wersję, w szerszej obsadzie, z udziałem już nie tylko Zaborzanek, zobaczymy w styczniu w Domu Ludowym w Grojcu.


– Zapraszamy na spektakl wszystkich miłośników teatru – zachęca Bożena Grabowska. – Mile widziani są również wszyscy, którzy chcieliby spróbować sił na scenie.


Zespół działa już ponad dwa lata. Zaczęło się od krótkich kabaretowych występów, pomyślanych jako alternatywa dla muzycznych przedsięwzięć kół gospodyń wiejskich. Amatorski Ruch Teatralny to nieformalna i tymczasowa nazwa. Członkinie grupy wciąż szukają odpowiedniej i chętnie rozważą wszelkie propozycje. Zapewne będzie o nie łatwiej już po premierze: w najbliższą sobotę, 11 grudnia w Domu Ludowym w Porębie. Zapraszamy!


Zdjęcia z próby do wigilijnego przedstawienia i ze spektaklu "Zaborzańskie Wesele" wystawionego w Grojcu latem tego roku.


fot. Robert Grabowski

GALERIA