Piątek, 22 grudnia 2017

Przedszkolne Jasełka w Zaborzu

Widzowie odśpiewali wraz z wykonawcami tradycyjne kolędy "Wśród nocnej ciszy" i "Dzisiaj w Betlejem". Okazało się jednak, że do kanonu wchodzą też całkiem współczesne melodie – rozsławione przez Shreka "Hallelujah" i pastorałka "Przekażmy sobie znak pokoju".

Starosta oświęcimski Zbigniew Starzec przyznał, że widowisko przeszło jego najśmielsze oczekiwania, a wójt Gminy Oświęcim stwierdził, że aktorzy byli wprost fenomenalni i życzył wszystkim dzieciom, żeby w Nowym Roku – niezależnie od wszystkich uroków przedszkolnego życia – spędziły jak najwięcej czasu z rodzicami.

Na Jasełkach i wigilii w przedszkolu w Zaborzu gościli też przewodniczący Rady Gminy Piotr Śreniawski, sołtys Adam Nowotarski i przedstawicielka Rady Rodziców.