Środa, 11 kwietnia 2018

Bieżnia-alejka wokół przedszkola w Zaborzu

Wybudowany w ostatnich tygodniach odcinek jest przykryty kostką brukową. 9 kwietnia odbioru robót dokonali wójt Gminy Oświęcim Albert Bartosz i przewodniczący Rady Gminy Piotr Śreniawski. Jeszcze w zeszłym roku wykonano ścieżkę o tłuczniowej nawierzchni. W ten sposób powstała alejka okalająca przedszkolne błonia o długości około 350 m i szerokości 1,5 m.

Inwestycja kosztowała do tej pory prawie 60 tys. złotych. Została sfinansowana z Funduszu Sołeckiego. Budowa bieżni będzie kontynuowana, a jej dokładny przebieg zostanie określony, kiedy będzie wiadomo jakimi środkami dysponuje sołectwo Zaborze. Z alejki korzystają już przedszkolacy, natomiast biegacze przetestują ją pod koniec maja podczas XVI Biegu Sołeckiego.