WZÓR NA SZCZĘŚCIE – JASEŁKA W ZABORZU

Administrator GN   20 stycznia 2020   Możliwość komentowania WZÓR NA SZCZĘŚCIE – JASEŁKA W ZABORZU została wyłączona

W sobotę, 18 stycznia w Szkole Podstawowej w Zaborzu odbyły się tradycyjne Jasełka. Na widowni zasiedli przedstawiciele władz samorządowych Gminy Oświęcim : zastępca wójta pani Halina Musiał, przewodnicząca Rady Gminy- Bernardyna Bryzek, dyrektor CUW- Agata Michalska i jej zastępca Violetta Korczyk, sołtys Zaborza – Adam Nowotarski, zastępca przewodniczącego Rady Powiatu – Piotr Śreniawski, starszy wizytator Małopolskiego Kuratorium Oświaty – Ewa Kantyka, proboszcz Parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych ksiądz Marek Głuch, a także dyrektorzy gminnych szkół i przedszkoli, uczniowie, absolwenci, rodzice i mieszkańcy okolicy.

W tym roku uczniowie postanowili dać widzom „Wzór na szczęście”

Młodzi artyści przedstawili program, w którym oprócz typowych, historycznych elementów związanych z narodzeniem Jezusa  znalazła się refleksja nad dniem dzisiejszym – przestroga przed uzależnieniem od nowoczesnych technologii, ciągłym pośpiechem, pogonią za pieniędzmi i sukcesem.

„Kupiliśmy prawie wszystko, ale wciąż nie mamy nic”…….

Cieszmy się z małych rzeczy, bo wzór na szczęście w nich zapisany jest”

Te słowa z popularnej piosenki Sylwii Grzeszczak były motywem przewodnim spektaklu, którego scenariusz opracowała i wyreżyserowała polonistka Marta Jarosz. Wzięli w nim udział  uczniowie niemal wszystkich klas, zarówno starszych, jak i młodszych. Młodzież i dzieci mieli okazję pochwalić się talentami aktorskimi, ale także muzycznymi, wokalnymi i tanecznymi.

Aktorzy zagrali fantastycznie.  Przepięknie zaprezentowały się wokalistki z klasy VIIa: Maja Mikołajska i Alicja Mróz oraz Paweł Dębowski z IIIa. Na instrumentach zagrali Jan Sroka z klasy Va (trąbka), Ola i Szymon Hylaszek z IIIb (skrzypce) oraz Oskar Pietyra (akordeon). Porywający taniec nowoczesny zaprezentowała Ola Tobiczyk, absolwentka naszego gimnazjum, laureatka wielu europejskich nagród w tej dziedzinie. Pojawił się też ognisty zbójnicki i finałowy polonez. Nad nagłośnieniem imprezy czuwali  Michał Guguła (VIb), Bartosz Danecki (VIIa) i Marek Uroda (VIIIa). Piękne oświetlenie przygotował pan Grzegorz Wanat – przyjaciel szkoły od wielu lat. Widowisko trwało ponad godzinę i wzbudziło zachwyt widzów, którzy nagrodzili artystów  owacją na stojąco.

Sala gimnastyczna, w której odbywało się przedstawienie dosłownie pękała w szwach.

Na wszystkich czekał słodki poczęstunek.  Wychodzący goście nie szczędzili słów uznania dla obejrzanego programu.

W to ogromne przedsięwzięcie zaangażowani byli niemal wszyscy nauczyciele, którzy przygotowali niezwykle efektowną scenografię  i kostiumy dla aktorów, a także  rodzice  uczniów,  którzy upiekli ciasta

„Każdego roku nasza opowieść o historii sprzed dwóch tysięcy lat jest wyjątkowa, zawsze pojawia się w scenariuszu kilka nowych zaskakujących elementów, które przyciągają uwagę widzów w różnym wieku i wywołują wiele wzruszeń” – stwierdził Marek Skrzypecki, dyrektor Szkoły Podstawowej w Zaborzu.- Widzowie mieli okazję zobaczyć cały wachlarz umiejętności dzieci od wokalnych i aktorskich , poprzez instrumentalne i taneczne. Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, iż uczniowie bez względu na wiek, pięknie ze sobą współpracują i to działanie daje tak wspaniałe efekty”