Zaborze - Czy to słońce, czy deszcz – bieganie sprawia im frajdę

Już po raz jedenasty na terenie Przedszkola Samorządowego w Zaborzu spotkali się miłośnicy biegów przełajowych. Wśród nich zarówno amatorzy, jak i ci, dla których bieganie to coś więcej niż tylko przyjemność. W tym roku zawody, które zorganizowano 1 czerwca, znalazły się w ogólnopolskim cyklu „Polska Biega” ...


 

Już po raz jedenasty na terenie Przedszkola Samorządowego w Zaborzu spotkali się miłośnicy biegów przełajowych. Wśród nich zarówno amatorzy, jak i ci, dla których bieganie to coś więcej niż tylko przyjemność. W tym roku zawody, które zorganizowano 1 czerwca, znalazły się w ogólnopolskim cyklu „Polska Biega”.

 

Mimo deszczowej aury na starcie stanęło kilkudziesięciu zawodników w różnym wieku. Mieli do pokonania naprawdę ciężką trasę, znaczoną stromymi podbiegami.

 

Zachęta dlań były nie tylko laury i puchary, lecz także główna nagroda – rower – wylosowana przez wójt Małgorzatę Grzywę pośród wszystkich biegaczy. Ostatecznie bicykl trafił do Michała Kusaka.

 

 

Imprezę prowadził Piotr Śreniawski – Przewodniczący Rady Gminy. Wraz z nim nagrody najlepszym wręczali Wójt Gminy Oświęcim Małgorzata Grzywa i Sołtys Zaborza Adam Nowotarski, a dla zwycięzcy biegu w formule open także radny powiatu z Zaborza, były hokeista, Waldemar Klisiak.

 

Przedszkolaki miały do pokonania jedno okrążenie wokół budynku przedszkola. Pozostali uczestnicy, w zależności od kategorii wiekowej, od jednego do pięciu okrążeń – tyle że wokół terenu przedszkola.

 

WYNIKI

W kategorii: przedszkolaki wśród dziewczynek zwyciężyła Gabriela Kuszneruk przed Wiktorią Szczerbowską i Alicją Liwacz. Wśród chłopców górą był Jan Kusak, wyprzedzając Bartosza Urbańczyka i Tymoteusza Osieckiego.

 

W kategorii: dzieci młodsze wśród dziewczynek z klas I zwyciężyła Emilia Osiecka, a na drugim miejscu uplasowała się Hanna Ćwiękała.

W gronie chłopców w tej kategorii na najwyższym miejscu podium stanął Paweł Jakubiec. O stopień niżej Igor Kukla, a na najniższym stopniu podium Marcin Nowotarski.

 

Wśród drugoklasistek wygrała Oliwia Pytkowicz przed Karoliną Gębczyk i Nikolą Adamczyk. Wśród drugoklasistów zwyciężył Michał Kusak, który wyprzedził Adama Cibora.

W gronie trzecioklasistek na najwyższym stopniu podium stanęła Julia Balcerek, a stopień niżej Katarzyna Zemła.

Wśród trzecioklasistów zwyciężył Artur Zemła przed Wojciechem Liwaczem.

 

W kategorii: dzieci starsze najlepszą biegaczką wśród czwartoklasistek okazała się Magdalena Zawadzka. Na drugim miejscu uplasowała się Edyta Nowotarska, zaś na trzecim Wiktoria Tobiasz.

Wśród czwartoklasistów zwyciężył Konrad Gaweł, który nie miał konkurentów.

 

W gronie piątoklasistów górą Eryk Wolas, który wyprzedził Szymona Zapałę. Na stracie zabrakło piątoklasistek.

 

Natomiast wśród uczennic najstarszych klas podstawówki, klasą dla siebie była Klaudia Podstawa, która w pokonanym polu zostawiła Bogusławę Śreniawską i Julię Ćwiękałę.

 

W kategorii: gimnazjum najlepszy czas uzyskała Katarzyna Maślany. Na drugim miejscu przekroczyła linię mety Monika Nowak, zaś na trzecim Gabriela Śreniawska.

 

Wśród gimnazjalistów zwyciężył Paweł Walus, wyprzedzając Dawida Gawła i Patryka Gworka.

 

W kategorii: open – wśród pań – najszybciej trudną trasę pokonała Magdalena Zemła. Tuż za nią finiszowały Karolina Górak i Patrycja Miłoń.

 

Wśród mężczyzn klasą dla siebie był Tadeusz Sambak, który wyprzedził Jacka Nowakowskiego i Michała Ćwiękałę.

 

Organizatorami zawodów byli: Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim z/s w Brzezince, Gminna Biblioteka Publicza z/s w Grojcu, Przedszkole Samorządowe w Zaborzu, Rada Sołecka w Zaborzu, Koło Gospodyń Wiejskich w Zaborzu, Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych w Zaborzu.

 

Organizatorzy dziękują sponsorom za wsparcie imprezy.


 

Tagi

GALERIA