Modernizacja obiektów sportowych i rekreacyjnych

W czasie przestoju wymuszonego kwarantanną trwały remonty w wielu gminnych obiektach. W kwietniu zakończono prace, które łącznie kosztowały prawie 100 tys.

W Dworach Drugich zostały zamontowane dwa nowe urządzenia w siłowni "pod chmurką" przy Domu Ludowym, a nowa huśtawka – na placu zabaw. Natomiast w Babicach, przy szkole stanęły trzy nowe przyrządy do ćwiczeń.

Wprawdzie place zabaw pozostają zamknięte, aż reżim sanitarny zostanie bardziej poluzowany, ale nowy sprzęt czeka na amatorów gimnastyki. Doposażenie w Babicach (prawie 10 tys. zł) i Dworach Drugich (niecałe 8 tys.) zostało sfinansowane ze środków sołeckich tych miejscowości.

Nawierzchnia plenerowej siłowni w parku przy Domu Ludowym w Grojcu została utwardzona. Trwają jeszcze prace porządkowe. To przedsięwzięcie kosztowało 11,5 tys. zł ze środków sołeckich.

Przy boisku w Broszkowicach zamontowano 18 kompletów nowych ławek dla kibiców LKS "Puls". Siedziska kosztowały 8,5 tys. zł, a zostały kupione z funduszu sołeckiego (7,5 tys.) i środków LKS-u.

W Brzezince wyremontowano szatnie LKS Iskra. W klubowych pomieszczeniach stare tynki zostały skute, wykonano gładź, pomalowano ściany, wymieniono instalację elektryczną i oświetlenie, a także drzwi wewnętrzne i zamontowano rolety. Cały remont wraz z zakupem nowych mebli kosztował 8,5 tys. zł, z czego 1 tys. to środki sołeckie.

Kierownik Wydziału Inwestycji Urzędu Gminy Piotr Kraj podkreśla z uznaniem, że zarówno w Broszkowicach, jak w Brzezince niezmiernie istotne było zaangażowanie członków klubu. Ich determinacja pozwoliła maksymalnie wykorzystać stosunkowo skromne nakłady.

W kwietniu zostały także odebrane prace związane z modernizacją budynku gminnego w Harmężach. Mieści się w m.in. LKS Korona. Remont rozpoczęto jeszcze w zeszłym roku od naprawy dachu. Tegoroczne prace to wymiana okien i drzwi, montaż wewnętrznych rolet i malowanie elewacji. Wartość robót wykonanych w tym roku wyniosła prawie 53 tys. zł. W tej kwocie środki sołeckie to niemal 34 tys. zł.