Zawody wędkarskie o Puchar Wójta Gminy Oświęcim

Wędkarskie reprezentacje pięciu samorządów rywalizowały w Rajsku 12 września. Wygrali zawodnicy z gminy Oświęcim. Kolejne miejsca zajęły ekipy z Chełmka i Osieka.

W zawodach wzięły udział dwie panie, pokazując, jak nieprawdziwy jest stereotyp, że tylko mężczyźni mają hopla na punkcie łowienia. W klasyfikacji indywidualnej zwyciężył Łukasz Wieroński z Chełmka, który nad liczbę ryb w siatce przedłożył ich jakość. Złapał ponad czterokilogramowego amura.

Wśród drużyn najlepsza okazała się reprezentacja gminy Oświęcim. Drugie miejsce zajął zespół z Chełmka, a trzecie z Osieka. Nagrodą dla zwycięskich ekip były pamiątkowe puchary, które wręczył wójt Mirosław Smolarek, a dla zawodników praktyczny wędkarski sprzęt. Wszystkie ryby złowione 12 września podczas Zawodów wędkarskich wróciły do wody.