Szpital w Oświęcimiu bez oddziałów wewnętrznych

Oddziały wewnętrzne szpitala w Oświęcimiu zostały przekształcone w oddziały leczące pacjentów z COVID-19. Pacjenci dotąd hospitalizowani na tych oddziałach dokończą leczenie w oświęcimskiej placówce. Nowi pacjenci, którzy mieli trafić na internę, będą kierowani do placówki w Chrzanowie.

Zmiany dotyczące oddziałów wewnętrznych są efektem decyzji  o wyodrębnieniu w Szpitalu Powiatowym w Oświęcimiu 75 łóżek covidowych, która zapadła 20 października. Pozostałe oddziały i poradnie specjalistyczne w oświęcimskim szpitalu pracują na dotychczasowych zasadach.

Szpitalowi Powiatowemu w Oświęcimiu nie grozi, przynajmniej na razie, redukcja personelu. Jako wiodąca w regionie placówka w walce z koronawirusem, nie został objęty poleceniem oddelegowania 10 procent personelu medycznego do powstających szpitali tymczasowych. Szpital w Oświęcimiu pracuje zatem bez konieczności uszczuplenia swojej i tak już mocno przepracowanej kadry medycznej.