Pociągiem do Betlejem

W sobotę, 21 stycznia 2014 r. w Gimnazjum Gminnym nr 2 w Zaborzu odbyły się tradycyjne Jasełka. Na widowni zasiedli przedstawiciele władz samorządowych na czele z wójtem Albertem Bartoszem i przewodniczącym Rady Gminy Piotrem Śreniawskim, zaprzyjaźnieni sołtysi, dyrektorzy gminnych szkół, uczniowie, absolwenci, rodzice i mieszkańcy okolicy.

Pociąg do Betlejem - to tytuł spektaklu, przygotowanego w tym roku przez Martę Jarosz i Annę Laszczak.  

 

Młodzi artyści przedstawili program, w którym oprócz typowych, historycznych elementów znalazła się refleksja nad dniem dzisiejszym – przestroga przed pogonią za pieniędzmi, sukcesem i władzą.

MIŁOŚĆ, MIŁOŚĆ, TYLKO MIŁOŚĆ to motyw przewodni programu. Młodzież udowodniła, że  dobro, miłość i troska o drugiego człowieka to wartości, które nie tracą na aktualności, mimo zawirowań współczesnych czasów.

 

Dużą atrakcją były tańce do których choreografię przygotowali sami uczniowie. Ola Tobiczyk z klasy IId rewelacyjnie zaprezentowała się jako solistka w tańcu nowoczesnym oraz przygotowała tańce dziewcząt, a Kuba Pawłowski z klasy IIId opracował tańce chłopców między innymi ognistego zbójnickiego. Wszyscy tancerze otrzymali zasłużone owacje.

 

Niezwykle efektowną dekorację oraz charakteryzację aktorów przygotowali uczniowie-artyści pod przewodnictwem Justyny Kukli z klasy IIIa i Beaty Paprzycy z klasy IIIc oraz czujnym okiem nauczycieli Agnieszki Ceglarz i Anny Kotary oraz Sylwestra Kotary.

Nagłośnienie i oświetlenie nadzorował Kamil Kwadrans z klasy IIId.

 

Oprawę muzyczną zapewnił Marek Michoń, który brawurowo poprowadził szkolny chór.

Pięknie zaprezentowali się uzdolnieni muzycznie i wokalnie  soliści: Małgosia Feldy, Julia Kolasa, Kuba Baran, Sebastian Borowczyk , Mateusz Mika, Martyna Kobylańska i Zuzia Bratek.

 

Sala gimnastyczna, w której odbywało się przedstawienie dosłownie pękała w szwach. Na wszystkich czekał słodki poczęstunek.  Wychodzący goście nie szczędzili słów uznania i zachwytu dla obejrzanego programu.

 

- Jasełka to uroczystość cykliczna integrująca środowisko lokalne – mówi Wiesława Pawłowska, dyrektor Gimnazjum nr 2. - Gościmy mieszkańców okolicy, często trzypokoleniowe rodziny: dziadków, rodziców i wnuków. Cieszy nas, że co roku uczniowie chętnie angażują się w przygotowanie jasełek poświęcając wolny czas i prezentując swoje talenty aktorskie, taneczne, muzyczne.

                                                                        

Tekst Barbara Wasztyl nauczyciel GG nr 2 w Zaborzu

Zdjęcia Anna Wądra uczennica GG nr 2 w Zaborzu

GALERIA