Oświetlenie obwodnicy

Na odcinku obwodnicy Oświęcimia (ul. Zatorskiej), na terenie Zaborza zostało zbudowane oświetlenie – prawie pół kilometra sieci i 14 nowych słupów z lampami ledowymi. Dzięki temu przejścia dla pieszych na skrzyżowaniach z ul. Grojecką oraz Osiedlową są bezpieczniejsze.

Przejścia dla pieszych przez obwodnicę dzieli nieco ponad 200 metrów. Ale nowe latarnie stanęły nie tylko pomiędzy skrzyżowaniami, ale też na stumetrowych odcinkach stanowiących dojazd do krzyżówek. Dlatego cała nowa sieć ma długość 430 metrów.


Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozważała likwidację przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu obwodnicy i ulicy Osiedlowej. Warunkiem jego zachowania było oświetlenie go w sposób zgodny z wymogami Dyrekcji. A to z kolei jest obowiązkiem samorządu.


Budowa nowego oświetlenia została zakończona w połowie kwietnia. Inwestycja kosztowała ponad 70 tys. złotych. 25 kwietnia protokół odbioru robót został podpisany przez wójta Gminy Oświęcim Alberta Bartosza i przewodniczącego Rady Gminy Piotra Śreniawskiego.

GALERIA