XVII Bieg Sołecki w Zaborzu

Najmłodsi zawodnicy w zaborskich zawodach mieli 3 lata. Najstarszy – ponad 20 razy więcej! Pogoda wyjątkowo sprzyjała uczestnikom kolejnej edycji sportowej imprezy organizowanej na terenach Przedszkola Samorządowego.

Dla każdej kategorii wiekowej dopasowano odpowiedni dystans, zmieniając trasę biegu. Przedszkolaki ścigały się na sprinterskim odcinku, a dorośli rywalizowali na pięciu okrążeniach najdłuższej trasy. Mimo to w kategorii Open przewidzianej dla dorosłych do biegu stanęli też nastolatkowie.

 

Na starcie stawili się też wójt Mirosław Smolarek i sekretarz Gminy Oświęcim Robert Dziuba. Natomiast pozostali biegacze zachowali ducha fair play i nie przejęli się sugestiami, żeby nie wyprzedzać wójta. Po dekoracji zwycięzców najstarszy zawodnik wylosował spośród wszystkich uczestników osobę, która dostała nagrodę specjalną – rower.

 

Patronatem Honorowym Bieg Sołecki objęli starosta Powiatu Oświęcimskiego i wójt Gminy Oświęcim. Imprezę zorganizowali sołtys i Rada Sołecka Zaborza, Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji, Przedszkole Samorządowe w Zaborzu oraz miejscowe organizacje: Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych i Koło Gospodyń Wiejskich.

 

Sponsorzy nagród to Diesel Loko Distribution, Bank Spółdzielczy w Oświęcimiu, Stacja Kontroli pojazdów KOS 012 Jan Sieranc i firma internetowa Jarosław Naras.

GALERIA