XIX Bieg Sołecki w Zaborzu

28 maja na terenach wokół przedszkola w Zaborzu biegali dzieci i dorośli, dziewczęta i chłopcy, panie i panowie.

Niepewna pogoda przyniosła przelotny deszcz w trakcie rywalizacji, który jednak nie odstraszył zawodników. W kilkunastu kategoriach rywalizowało ich ponad stu. Medale i nagrody wręczała więc liczna ekipa organizatorów.


Ponieważ równocześnie w Monowicach trwały miejsko-gminne zawody strażackie, wójt Mirosław Smolarek zaprezentował się w galowym mundurze. Wraz z nim biegaczom gratulowali wicestarosta Paweł Kobielusz, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Piotr Śreniawski, sołtys Zaborza Adam Nowotarski i dyrektor Przedszkola Samorządowego w Zaborzu Jolanta Zapała.


Niespodzianką było pojawienie się Szymona Zapały – zaborzanina, a od niedawna zawodnika drużyny uniwersyteckiej Utah State Aggies, który wszystkim nagrodzonym wręczył pamiątkowe koszulki. Tak jak w poprzednich edycjach Biegu zwycięzcę specjalnej nagrody, którą był rower, wylosowano wśród wszystkich uczestników.


Organizatorami XIX Biegu Sołeckiego byli sołtys i Rada Sołecka, Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji Gminy Oświęcim oraz Przedszkole Samorządowe w Zaborzu. Zawody wsparł finansowo Powiat Oświęcimski.

 

Tagi

GALERIA